District Teams List

 3 District U11-U12 Boys - 2017/18

 Leagues  About  Schedules  Teams  Club Reports

League District Club Flight Teams Total  
League: 3 District U11-U12 Boys - 2017/18 89 Teams  
  District: Alouette Youth Soccer Association 10 Teams  
    ALFC - Albion Football Club 4 Teams  
      Div U11-1 Tango Celtic (Shawn Blakeway)    
      Div U11-2 Echo United (Chris Maxwell )    
      Div U12-1 Foxtrot United Hurren (Shawn Hurren)    
      Div U12-2 Foxtrot United Patrick (Sherry Patrick)    
    MSC - Mission Soccer Club 2 Teams  
      Div U11-2 Foxtrot United (Tom Nguyen)    
      Div U12-1 Tango Dynamo (Greg Falk)    
    WCA - West Coast Auto Football 4 Teams  
      Div U11-1 Tango Dev (Stratton) (Brenda Stratton)    
      Div U11-2 Foxtrot Dev (Sneddon) (Scott Sneddon)    
      Div U12-1 Tango Dev (MacDermid) (Neil MacDermid)    
      Div U12-2 Echo Dev (St.Germain) (Jeff St. Germain)    
  District: Fraser Valley Youth Soccer Association 28 Teams  
    ABUS - Abbotford United Club 3 Teams  
      Div U11-1 Foxtrot Sanga (Shawn Sangha)    
      Div U12-2 Tango Braich (Eamanjot Braich)    
      Div U12-2 Tango Thind (Manny Thind)    
    ALD - Aldergrove Youth Soccer Association 1 Teams  
      Div U12-2 Tango White Caps (Sukh Bains)    
    ASA - Abbotford Soccer Association 6 Teams  
      Div U11-1 Tango Storm (Robb Rutley)    
      Div U11-2 Tango Hurricane (John Birkic)    
      Div U12-1 Tango Storm (Admir Salihovic)    
      Div U12-2 Echo Athletic (Gurpreet Mahil)    
      Div U12-2 Foxtrot Hurricanes (Ian Knight)    
      Div U12-2 Tango Lightning (Mike Chapman)    
    CHWK - Chilliwack Football Club 5 Teams  
      Div U11-1 Echo Attack (Kurt Thiessen)    
      Div U11-2 Echo Strikers (Ed Factor)    
      Div U12-1 Tango Attack (Scott Delcourt)    
      Div U12-2 Echo Strikers Hodge (Justine Hodge)    
      Div U12-2 Echo Strikers Rees (Jay Rees)    
    LUSA - Langley United Soccer Association 11 Teams  
      Div U11-1 Echo Stams (Arnout Stams)    
      Div U11-1 Foxtrot Ali (Fayaiz Ali)    
      Div U11-1 Foxtrot United Singh (Andy Singh)    
      Div U11-2 Foxtrot Goncalves (Tony Goncalves)    
      Div U11-2 Foxtrot Niedermeiser (Rudy Niedermeiser)    
      Div U11-2 Tango Klann (Richard Klann)    
      Div U11-2 Tango O’Keefe (Chris O’Keefe)    
      Div U12-1 Echo Hannesson (Chelsey Hannesson)    
      Div U12-1 Tango Parker (Mark Parker)    
      Div U12-2 Echo Rathor (Robyn Rathor)    
      Div U12-2 Echo Thomson (Alex Thomson)    
    PGML - Preston GM Langley Football Club 2 Teams  
      Div U11-1 Foxtrot Barcelona (Dave Kilby)    
      Div U11-2 Foxtrot Madrid (Matt Wearmouth)    
  District: South Fraser Youth Soccer Association 51 Teams  
    BCT - British Columbia Tigers 4 Teams  
      Div U11-1 Echo Real Madrid (Gurpreet Rana)    
      Div U11-1 Echo Tigers 07 (Mohammed (Irfan) Rafiq)    
      Div U11-2 Echo Real Madrid 2 (Gurpreet Rana)    
      Div U12-2 Foxtrot Surrey Knights (Nischal Ram)    
    CCB - Central City Breakers Football Club 8 Teams  
      Div U11-1 Echo Selects 07 (Ashwin Sang)    
      Div U11-1 Foxtrot Elite 07 (Garry Sangha)    
      Div U11-2 Echo Eagles 07 (Gabriel Cotolan)    
      Div U12-1 Tango Elite 06 (Jose Figueroa)    
      Div U12-1 Tango Selects 06 (Ziggy Shafique)    
      Div U12-2 Echo GN Rangers 06 (Peter Matoo)    
      Div U12-2 Tango Barcelona 06 (Serge Uppal)    
      Div U12-2 Tango Chiefs 06 (Raj Brar)    
    CFC - Coastal Football Club 8 Teams  
      Div U11-1 Foxtrot Royals 07M (Kevin Schulze)    
      Div U11-1 Tango Black 07M (Mark Lambert)    
      Div U11-1 Tango White 07M (Richard Chin)    
      Div U11-2 Foxtrot Green 07M (Eyad Khadra)    
      Div U12-1 Foxtrot Royals 06M (Matthew Pritchard)    
      Div U12-1 Foxtrot White 06M (Paul Goad)    
      Div U12-2 Foxtrot Black 06M (Jamie Jamal)    
      Div U12-2 Foxtrot Green 06M (Sonny Sidhho)    
    GAC - Guilford Athletic Club 4 Teams  
      Div U11-2 Echo Rapters (Nick Biln)    
      Div U12-1 Echo Real Madrid (Alex Maltais (Mngr))    
      Div U12-2 Echo Spartans (Chris Nelson)    
      Div U12-2 Echo Storm (Stephen Allen)    
    NDSC - North Delta Soccer Club 5 Teams  
      Div U11-1 Tango United (Mark Kerr)    
      Div U11-2 Tango Royals (Sean Semple)    
      Div U12-1 Echo United (Brent Valente)    
      Div U12-2 Tango Royals - Red (Rob Paton)    
      Div U12-2 Tango Royals - White (Niall Flannery)    
    SDU - South Delta United 5 Teams  
      Div U11-1 Tango Crush (Warren Groom)    
      Div U11-2 Tango Sounders (Kevin Duxbury)    
      Div U12-1 Echo Titans (Andy Meyer)    
      Div U12-1 Echo United (Steve Frank)    
      Div U12-2 Tango Tiki Taka (Jane Swinglehurst)    
    SFC - Surrey Football Club 7 Teams  
      Div U11-1 Foxtrot Pegasus '07 (Kam Toor)    
      Div U11-1 Foxtrot Selects (Baljit Mann)    
      Div U11-2 Echo Strikers (Sab Sidhu)    
      Div U11-2 Tango Messi FC (Lorne Moorman)    
      Div U12-1 Foxtrot Ninjas (Charn Gill)    
      Div U12-1 Foxtrot Pegasus (Paul Bahia)    
      Div U12-1 Tango Goldcaps (Gonzalo Reyes)    
    SUSC - Surrey United Soccer Club 8 Teams  
      Div U11-1 Foxtrot Red Devils (Muchtar Ganief)    
      Div U11-1 Foxtrot Whitecaps (Brian Ginther)    
      Div U11-1 Tango Decepticons (Henry Truong)    
      Div U11-2 Echo Juventus (Vic Liberatore)    
      Div U12-1 Echo Storm (Lav Mangat)    
      Div U12-1 Foxtrot Warriors (Steve Hobson)    
      Div U12-2 Foxtrot Strikers (Dan Korness)    
      Div U12-2 Tango Spurs (Ryan Young)    
    VUSC - Vancouver United Sports Club 2 Teams  
      Div U11-2 Echo Panthers 1 (Inderjit Deol)    
      Div U12-2 Echo Gunners (Kanwal Sandhu)    

 

 Go to Top^ of page