District Teams List

 SFDA U10-12 Div 3 Boys & Girls

 Leagues  About  Schedules  Teams  Club Reports

League District Club Flight Teams Total  
League: SFDA U10-12 Div 3 Boys & Girls 99 Teams  
  District: South Fraser District Association 99 Teams  
    BCT - British Columbia Tigers 9 Teams  
      Boys Div 3 U11 Bravo Galaxy (Rakesh Kumar)    
      Boys Div 3 U11 Echo Barcelona (Mustak Ahmad)    
      Boys Div 3 U11 Echo Whitecaps (Manjot Khabra)    
      Boys Div 3 U11 Foxtrot Panthers 08 (Karan Athwal)    
      Boys Div 3 U12 Echo Liverpool (Gurpreet Rana)    
      Boys Div 3 U12 Foxtrot Cheetahs (Harpreet Khakh)    
      Girls Div 3 U10 Cortes Tigers 09 (Elton Andersen)    
      Girls Div 3 U11 Gabriola Lioness (Nisha Litt)    
      Girls Div 3 U12 Cortes United (Parmveer Sanghera)    
    CCB - Central City Breakers 10 Teams  
      Boys Div 3 U11 Echo Gold Stars (Victor Amadin)    
      Boys Div 3 U11 Foxtrot Blue Stars (Victor Amadin)    
      Boys Div 3 U11 Foxtrot Predators (Manraj Hothi)    
      Boys Div 3 U12 Echo Stars (Bobson Besay)    
      Boys Div 3 U12 Echo Strikers (Manmeet Shoker)    
      Boys Div 3 U12 Foxtrot Flyers (Jasluv Brar)    
      Boys Div 3 U12 Foxtrot Rebels (Jay Moore)    
      Girls Div 3 U10 Cortes Elite 09 (Nirmal Parhar)    
      Girls Div 3 U10 Cortes Strikers (Seerat Lally)    
      Girls Div 3 U11 Cortes Elite (Trine Figueroa)    
    CFC - Coastal Football Club 19 Teams  
      Boys Div 3 U11 Bravo Atletico Madrid (Paul Bothelo)    
      Boys Div 3 U11 Bravo Barcelona (Franco Cavaleri)    
      Boys Div 3 U11 Bravo Bayern Munich (Rob Brown)    
      Boys Div 3 U11 Echo Juventus (Khalid Khan)    
      Boys Div 3 U11 Echo Manchester City (Sherri Warner)    
      Boys Div 3 U11 Echo Real Madrid (Zach Bourn)    
      Boys Div 3 U12 Bravo Barcelona (Ryan Harker)    
      Boys Div 3 U12 Bravo Bayern Munich (Bill Kailla)    
      Boys Div 3 U12 Bravo Juventus (Josef Bajtek)    
      Boys Div 3 U12 Bravo Manchester City (Phil Largoza)    
      Boys Div 3 U12 Foxtrot Atletico Madrid (Ashton Tambre)    
      Boys Div 3 U12 Foxtrot Real Madrid (Trevot Vellenoweth)    
      Girls Div 3 U11 Cortes Barcelona (John Dryden)    
      Girls Div 3 U11 Cortes Juventus (Dave Black)    
      Girls Div 3 U11 Gabriola Bayern Munich (Mathew Alexander)    
      Girls Div 3 U11 Gabriola Real Madrid (Mahmood Ladhani)    
      Girls Div 3 U12 Cortes Juventus (Andrew Laroque)    
      Girls Div 3 U12 Cortes Lightening (Tom Teixeira)    
      Girls Div 3 U12 Cortes Thunder (Cathy Berner)    
    GAC - Guilford Athletic Club 5 Teams  
      Boys Div 3 U11 Tango Firehawks (Gurjit Pattar)    
      Boys Div 3 U11 Tango Thunderstrikes (Yadwinder Sandhu)    
      Boys Div 3 U12 Echo Panthers (Jim Hewitt)    
      Boys Div 3 U12 Echo Sharpshooters (Mike Daly)    
      Girls Div 3 U12 Gabriola Wildcats (Daryl Hosein)    
    GVUSC - Greater Vancouver Unt Soccer Club 3 Teams  
      Boys Div 3 U11 Foxtrot Whitecaps (Satvir Kaura)    
      Boys Div 3 U12 Echo Panthers 2 (Inderjit Deol)    
      Girls Div 3 U10 Cortes Angels 2 (Manjinder Kooner)    
    NDSC - North Delta Soccer Club 9 Teams  
      Boys Div 3 U11 Bravo Gunners (Shane Roberts)    
      Boys Div 3 U11 Echo Devils (Norm Winters)    
      Boys Div 3 U11 Echo Pheonix (Sarah Raby)    
      Boys Div 3 U11 Tango Gunnerz (Paul Rai)    
      Boys Div 3 U11 Tango Strikers (Meghan Peyton)    
      Boys Div 3 U12 Bravo Gunners (Bill Weel)    
      Boys Div 3 U12 Echo Dragons (DJ Bowen)    
      Boys Div 3 U12 Echo Wolves (Chris Jarvis)    
      Boys Div 3 U12 Foxtrot Avengers (Kevin Burden)    
    SDL - Surdel Girls Soccer 8 Teams  
      Girls Div 3 U10 Cortes Fireballs (Mike Johns)    
      Girls Div 3 U10 Cortes Gragins (Andrew Brearley)    
      Girls Div 3 U10 Cortes Hurricanes (Manj Mattu)    
      Girls Div 3 U10 Cortes Wild (Gary Dueck)    
      Girls Div 3 U11 Gabriola Singh (Avi Singh)    
      Girls Div 3 U11 Gabriola Turre (Ravi Turre)    
      Girls Div 3 U12 Cortes Manzano (Gus Manzano)    
      Girls Div 3 U12 Gabriola Golden Girls (Brad Kilshaw)    
    SDU - South Delta United 10 Teams  
      Boys Div 3 U11 Foxtrot Team King (Ian King)    
      Boys Div 3 U11 Foxtrot Team Plamquist (Bryan Plamquist)    
      Boys Div 3 U11 Tango Strikers (Andy Gower)    
      Boys Div 3 U11 Tango Team Mack (Kevin Mack)    
      Boys Div 3 U12 Bravo Sounders (Lauren Boggs)    
      Boys Div 3 U12 Foxtrot Guardians (Miles Wheeler)    
      Boys Div 3 U12 Foxtrot Wolves (Robert Kairns)    
      Girls Div 3 U11 Cortes Panthers (Jonathan Wortley)    
      Girls Div 3 U11 Gabriola Ravens (James Cybulski)    
      Girls Div 3 U12 Cortes Fury (Jason Festing)    
    SFC - Surrey Football Club 8 Teams  
      Boys Div 3 U11 Bravo Rockets (Juggy Purewal)    
      Boys Div 3 U11 Foxtrot Coyotes 2 (Karan Rai)    
      Boys Div 3 U11 Foxtrot Warriors (Rob Bura)    
      Boys Div 3 U12 Bravo Flash (Sanjay Pal)    
      Boys Div 3 U12 Bravo Strikers (Sab Sidhu)    
      Girls Div 3 U10 Cortes Stars (JJ Manhas)    
      Girls Div 3 U11 Gabriola Ladybugs (Harry D'Souza)    
      Girls Div 3 U12 Cortes Lightning (Jag Sumra)    
    SUSC - Surrey United Soccer Club 18 Teams  
      Boys Div 3 U11 Bravo Celtics (Frank McCann)    
      Boys Div 3 U11 Bravo Rovers (Rob Dunne)    
      Boys Div 3 U11 Echo Grizzlies (Carlos (Ben) Ramos)    
      Boys Div 3 U11 Echo Gunners (Jennifer Miles)    
      Boys Div 3 U11 Foxtrot Fury (Chris Hicks)    
      Boys Div 3 U11 Foxtrot Skywalkers (Ashish Malhotra)    
      Boys Div 3 U11 Tango Lynx (Leo Navin)    
      Boys Div 3 U11 Tango Transformers (Bob Mangat)    
      Boys Div 3 U12 Bravo Superstars (Sayaaz Ali)    
      Boys Div 3 U12 Echo Fusion (Darcy Stolte)    
      Boys Div 3 U12 Echo Spiders (Paul Trattle)    
      Boys Div 3 U12 Foxtrot Stampede (Katalin Paziuk)    
      Boys Div 3 U12 Foxtrot Tornadoes (Lane Berglund)    
      Girls Div 3 U11 Cortes Fire Ninjas (Kevin Devine)    
      Girls Div 3 U11 Cortes Pixies (Blair Anderson)    
      Girls Div 3 U11 Cortes Warriors (Lewis Vacek)    
      Girls Div 3 U11 Gabriola Fire Crackers (Mike Cain)    
      Girls Div 3 U12 Cortes Fireflies (Geordie Macinnis)    

 

 Go to Top^ of page